Kategorie:

Kontrakty CFD na kryptowaluty, a siły popytu i podaży.

Rynki wirtualnych pieniędzy przyciągają nie tylko wielki kapitał, ale przede wszystkim, traderów detalicznych, którzy chcą zacząć swoją przygodę z giełdą.
Czy spekulacja na cenie popularnych Bitcoina, czy Ethereum, to jedynie hazard, czy też poważny pomysł na biznes?

Poziomy popytu i podaży na kryptowalutach.

Trading z wykorzystaniem analizy przepływu zleceń jest popularny także wśród osób inwestujących w kryptowaluty.
Niestety, często wiąże się to z niezrozumieniem analizowanego instrumentu.
Dla przykładu, najczęściej, spekulujemy na kryptowalutach oferowanych przez popularnych brokerów.
Problem polega jednak na tym, że czytanie zapisu transakcji na tych rynkach jest bezcelowe, ponieważ są one jedynie kontraktami różnicowymi — CFD, zależnymi od instrumentu bazowego.
Załóżmy, że zawieramy transakcję KUP na rynku Bitcoina, obserwując wolumen na platformie Metatrader 4.

Obroty, które widzimy, nie mają realnego wpływu na cenę instrumentu, ponieważ śledzi on rynek-matkę, czyli w tym przypadku — kryptowalutę Bitcoin.
Zlecenia widoczne na platformie są jedynie transakcjami przeprowadzonymi „wewnątrz” brokera, który w przypadku CFD-s odgrywa rolę tzw. market makera, czyli dostarczyciela płynności.

Śledzenie instrumentu bazowego.

Rozwiązaniem problemu przedstawionego w powyższym akapicie będzie kupno lub sprzedaż instrumentów na giełdzie kryptowalut, która umożliwia wgląd w dane przyczyniające się do ruchów kursu.

Dzięki temu, rozpoznanie większych obrotów na konkretnym obszarze będzie miało realne znaczenie i pomoże nam uargumentować decyzje handlowe.

Testowanie strategii na kontach demonstracyjnych.

Jeśli już wybierzesz platformę giełdową, która zapewni Ci dostęp do danych generowanych przez instrument bazowy, nie pomijaj etapu testowania strategii.
W oprogramowaniu takim, jak Sierra Chart czy Ninjatrader znajdziesz symulator, dzięki któremu dokładnie sprawdzisz skuteczność swojego systemu na danych historycznych.
Handel na koncie demo i symulatorze to jeden z najważniejszych punktów w procesie, w którym zbudujesz biznes kryptowalutowy.
Jego pominięcie może poskutkować szybką utratą całości kapitału.

Jeden komentarz do “Kontrakty CFD na kryptowaluty, a siły popytu i podaży.

Dodaj komentarz